Farmakologia z elementami farmakoekonomiki, kierunek Dietetyka, I rok

Regulamin obowiązujący na zajęciach z przedmiotu „Farmakologia z elementami farmakoekonomiki” dla Dietetyka (I rok) w roku akademickim 2019/2020

  1. Zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Farmakologia z elementami farmakoekonomiki” odbywają się zgodnie z planem zajęć zatwierdzonym przez Dziekanat.
  2. Studenci zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu Studiów, Kodeksu Etyki Studenta oraz przepisów BHP obowiązujących w pomieszczeniach dydaktycznych.
  3. Studenci podzieleni są na grupy. Zmiana grupy wymaga uprzedniego uzyskania zgody Kierownika Zakładu Farmakologii Klinicznej, Kierownika Katedry i Zakładu Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej oraz Dziekanatu.
  4. Studenci w trakcie zajęć zobowiązani są stosować się do poleceń osoby prowadzącej zajęcia.
  5. W trakcie zajęć nie wolno bez zgody prowadzącego opuszczać sali dydaktycznej.
  6. Podczas zajęć zabrania się:
  1. Osoba prowadząca zajęcia może zezwolić na używanie urządzeń elektronicznych umożliwiających łączność z siecią Internet wyłącznie w celach dydaktycznych.
  2. Obecność na zajęciach jest obowiązkowa.
  3. Student jest zobowiązany dostarczyć usprawiedliwienie nieobecności w ciągu dwóch tygodni od ustania przyczyny nieobecności.
  4. Dopuszcza się jedną usprawiedliwioną nieobecność, która wymaga zaliczenia materiału w formie ustnej u asystenta/asystentów prowadzących zajęcia w danym dniu. Dwie i więcej nieobecności usprawiedliwionych skutkują koniecznością zaliczenia materiału u Kierownika Zakładu Farmakologii Klinicznej – dotyczy przedmiotu Farmakologia. Przedmiot Farmakoekonomika należy zaliczyć u Kierownika Katedry i Zakładu Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej.
  5. Jakakolwiek nieusprawiedliwiona nieobecność uniemożliwia uzyskanie zaliczenia.
  1. Spóźnienie się na zajęcia o 15 minut lub więcej jest traktowane jako nieobecność nieusprawiedliwiona.
  1. Student, który w trakcie zajęć nie stosuje się do regulaminu, swoim postępowaniem utrudnia prowadzenie zajęć, stwarza zagrożenie dla prowadzącego lub innych studentów, może zostać przez prowadzącego usunięty z zajęć, co jest traktowane jako nieobecność nieusprawiedliwiona.
  2. Student jest zobowiązany do przygotowania się na każde zajęcia – brak przygotowania skutkuje niezaliczeniem zajęć.
  3. Jeżeli student nie uzyskał zaliczenia zajęć u prowadzącego, ma prawo do dwukrotnej próby poprawy.
  1. Warunkiem uzyskania zaliczenia z przedmiotu jest obecność na wszystkich zajęciach, uzyskanie zaliczenia zajęć u wszystkich prowadzących oraz uzyskanie pozytywnej oceny z kolokwium zaliczeniowego.
  2. Do kolokwium zaliczeniowego mogą przystąpić studenci, którzy byli obecni na wszystkich zajęcia (lub wszystkie usprawiedliwione nieobecności zostały odrobione) oraz uzyskali zaliczenia zajęć u wszystkich prowadzących.
  3. Kolokwium końcowe przeprowadzone zostaje w formie testu jednokrotnego wyboru, obejmującego zagadnienia z wykładów, ćwiczeń i seminariów.
  4. Test składa się z 30 pytań: 20 pytań z zakresu farmakologii oraz 10 pytań z zakresu farmakoekonomiki. Kryteria oceny:
  1. Terminy kolokwium są ustalane w porozumieniu ze starostą roku.
  2. Student jest zobowiązany podejść do kolokwium zaliczeniowego (lub kolokwium poprawkowego) w jednym z ustalonych terminów. Jeżeli tego nie zrobi w żadnym z terminów, traktowane jest to jako nieudane podejście do zaliczenia (lub poprawy zaliczenia).
  3. W przypadku otrzymania oceny niedostatecznej z kolokwium zaliczeniowego, studentowi przysługuje prawo do dwóch terminów poprawkowych.
  1. Nieusprawiedliwiona nieobecność na kolokwium lub kolokwium poprawkowym jest traktowana jako nieudane podejście do uzyskania zaliczenia.