Farmakologia Kliniczna, kierunek lekarsko-dentystyczny, III rok

Regulamin obowiązujący w Zakładzie Farmakologii Klinicznej na zajęciach z przedmiotu „Farmakologia kliniczna” dla kierunku lekarsko-dentystycznego (III rok) w roku akademickim 2022/2023

1. Zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Farmakologia kliniczna” odbywają się zgodnie z planem zajęć zatwierdzonym przez Dziekanat.

a. Organizacja zajęć odbywa się zgodnie z aktualnymi wytycznymi Rektora Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

2. Studenci zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu Studiów, Kodeksu Etyki Studenta, aktualnych zarządzeń dotyczących sytuacji epidemiologicznej oraz przepisów BHP obowiązujących w pomieszczeniach dydaktycznych.

3. Studenci podzieleni są na grupy. Zmiana grupy wymaga uzyskania zgody Dziekanatu oraz poinformowania Kierownika Zakładu Farmakologii Klinicznej przed rozpoczęciem cyklu zajęć.

4. Studenci w trakcie zajęć zobowiązani są stosować się do poleceń osoby prowadzącej zajęcia.

5. W trakcie zajęć nie wolno bez zgody prowadzącego opuszczać sali dydaktycznej.

6. Podczas zajęć zabrania się:

a. używania urządzeń elektronicznych umożliwiających komunikowanie się na odległość, łączenie z siecią Internet oraz innego sprzętu audio-wizualnego,

b. nagrywania, filmowania lub fotografowania,

c. wnoszenia i spożywania posiłków i napojów,

d. wprowadzania osób postronnych.

7. Osoba prowadząca zajęcia może zezwolić na używanie urządzeń elektronicznych umożliwiających łączność z siecią Internet wyłącznie w celach dydaktycznych.

8. Obecność na zajęciach jest obowiązkowa.

9. Student jest zobowiązany dostarczyć usprawiedliwienie nieobecności w ciągu dwóch tygodni od ustania przyczyny nieobecności.

10. Jeżeli student opuści jeden dzień zajęć i jest to nieobecność usprawiedliwiona, zobowiązany jest odrobić nieobecność w sposób wskazany przez prowadzącego zajęcia.

11. Jeżeli student opuści więcej niż jeden dzień zajęć i jest to nieobecność usprawiedliwiona, zobowiązany jest odrobić nieobecności na zajęciach z inną grupą.

12. Jakakolwiek nieusprawiedliwiona nieobecność uniemożliwia uzyskanie zaliczenia.

a. W wyjątkowych sytuacjach, decyzją Kierownika Zakładu, student może otrzymać możliwość odrobienia całego cyklu zajęć z inną grupą.

13. Spóźnienie się na zajęcia o 15 minut lub więcej jest traktowane jako nieobecność nieusprawiedliwiona.

14. W przypadku spóźnienia się o mniej niż 15 minut, asystent prowadzący zajęcia może zażądać od studenta opracowania zadanego zagadnienia w celu odrobienia spóźnienia.

15. Brak aktywnego uczestnictwa w zajęciach online, w tym również z powodów technicznych, jest traktowana jako nieobecność nieusprawiedliwiona. Wszelkie problemy techniczne uniemożliwiające efektywną komunikację student-prowadzący zajęcia należy zgłaszać na bieżąco.

16. Student, który w trakcie zajęć nie stosuje się do regulaminu, swoim postępowaniem utrudnia prowadzenie zajęć, stwarza zagrożenie dla prowadzącego lub innych studentów, może zostać przez prowadzącego usunięty z zajęć, co jest traktowane jako nieobecność nieusprawiedliwiona.

17. Warunkiem uzyskania zaliczenia z przedmiotu jest obecność na wszystkich zajęciach, zaliczenie każdego dnia zajęć oraz zaliczenie kolokwium końcowego.

18. Podczas zajęć oceniana jest aktywność studenta, zdolność myślenia i wyciągania wniosków oraz posiadana wiedza.

19. Asystenci mogą przed zajęciami przydzielić studentom zadania/problemy kliniczne, które będą omawiane podczas zajęć. Studenci zobowiązani są przygotować się ze wskazanego zagadnienia na zajęcia.

a. Brak przygotowania skutkuje brakiem zaliczenia zajęć u danego prowadzącego.

20. Jeżeli student nie uzyskał zaliczenia zajęć u prowadzącego, ma prawo do dwukrotnej próby poprawy.

a. Formę i termin takiego zaliczenia ustala osoba prowadząca zajęcia.

b. Dwukrotne niezaliczenie poprawy uniemożliwia podejście do kolokwium końcowego i zaliczenie przedmiotu.

21. Kolokwium końcowe przeprowadzone zostaje w formie testu (pytania jednokrotnego i wielokrotnego wyboru), obejmującego zagadnienia z wykładów, ćwiczeń i seminariów, z wykorzystaniem systemu OLAT. Podczas kolokwium obowiązują zasady związane z platformą OLAT.

22. Terminy kolokwium są ustalane w porozumieniu ze starostą roku.

23. Student jest zobowiązany podejść do kolokwium zaliczeniowego (lub kolokwium poprawkowego) w jednym z ustalonych terminów. Jeżeli tego nie zrobi w żadnym z terminów, traktowane jest to jako nieudane podejście do zaliczenia (lub poprawy zaliczenia).

24. Kryteria oceny podane zostaną przed rozpoczęciem kolokwium.

25. W przypadku otrzymania oceny niedostatecznej z kolokwium zaliczeniowego, studentowi przysługuje prawo do dwóch terminów poprawkowych.

a. Nieuzyskanie pozytywnej oceny po dwóch próbach poprawy kolokwium zaliczeniowego jest równoznaczne z niezaliczeniem przedmiotu.

26. Nieusprawiedliwiona nieobecność na kolokwium lub kolokwium poprawkowym jest traktowana jako nieudane podejście do uzyskania zaliczenia.